Anasayfa / Yayınlar / GECİKMİŞ ADALET ADALET DEĞİLDİR.

GECİKMİŞ ADALET ADALET DEĞİLDİR.

15 TEMMUZ YARIN AMMA FETÖCÜ HAİNLER HALA KİN KUSARAK KUDURUYORLAR. SOYLARININ BOZUKLUĞU  SEVİYESİZLİĞİNDE KİMİ HAYİN ERMENİ,KİMİ HAYİN RUM ARTIĞI. ONLARI BAŞARISIZ EDENLERE  DEVLET KURUMLARINI KULLANARAK KÖTÜLÜK ETME  ALÇAKLIĞINDA KOŞUYORLAR ,DEVLETİN BAZI MÜESSESELERİNİ SİNSİCE İŞGAL ETTİKLERİ İÇİN. ADALET MÜESSESESİNİ İSTEDİKLERİ GİBİ KULLANIP ,VATANSEVERLERİN SAYISINI AZALTMAK İÇİN HER İFTİRAYI VE TEZGAHI  SEVİYESİZLİKLERİ ORANINDA DENİYORLAR. BOŞUNA BENİ ADALET BAKANI YAPIN DEMEDİM… KATİL FETÖCÜLER  ZALİM ŞEF  2  MİLYON  MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN KATİLİ  İNÖNÜCÜ HAYİNLER  TÜRK MİLLETİNİ YIPRATMA ALÇAKLIKLARINA DEVAM EDİYORLAR DEVLET İ İDARE ETTİĞİNİ ZANNEDENLERDE HALA UYUYORLAR…   www.depremerkenuyari.com

*** JAPONYA BAŞBAKANI ŞİNZO ABE     MART 2010 DA JAPONYADA OLAN BÜYÜK DEPREMDEN GÜNLER ÖNCE JAPON WEB SAYFALARINDAN JAPON DEVLET ADAMLARINI DEFALARCA ERKEN UYARDIM ÜLKENİZDE ÇOK ŞİDDETLİ DEPREMLER OLACAK,3 VOLKANINIZ PATLAYACAK .  SENDAYİ BELEDİYE BAŞKANINIZ 36 METRELİK TSUNAMİLARA KARŞI KOYACAK SETLER YAPTIRDI AMA BU TSUNAMİ DAHA FAZLA OLACAK DİYE UYARDIM. DİKKATE ALMAYAN DEVLET GÖREVLİLERİ  İKTİDARIN İSTİFASI İLE HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALDILAR. ŞİNZO ABE NİN TÜRK DOSTU OLMASI BENİM UYARILARIM SAYESİNDEDİR….  www.depremerkenuyari.com

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı
7dk okuma

Japon siyasetinin en tanınmış ve önemli figürü, eski başbakan Şinzo Abe, tüm dünyada şok etkisi yaratan bir suikast sonucu hayatını kaybetti. Japon anayasasının pasifist ruhunu değiştirme girişiminden, kendi adıyla anılan ekonomi politikasına kadar Japon siyasetini derinden etkileyen Abe’nin Türkiye ile de yakın ilişkileri vardı.

DÜNYANIN üçüncü büyük ekonomisi Japonya’nın en uzun süre başbakanlık koltuğunda oturan ismi Şinzo Abe, 67 yaşında sokak ortasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Abe, saldırının gerçekleştiği sırada başkent Tokyo’nun yaklaşık 450 kilometre güneybatısındaki Nara kentinde, pazar günü yapılacak parlamento seçimleri için partisi adına konuşma yapıyordu. Dün yerel saatle 11.30 civarı iki el silah sesi duyulduğunda, Abe, kentteki tren istasyonu önündeki konuşmasına başlayalı henüz bir dakika olmuştu. Şok gelişme sonrası Japon gazeteleri gün ortasında ek baskı yaptı.

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

Saldırgan böyle ateş etti

ARKASINDAN ATEŞ ETTİ

2005’te ayrılana kadar donanmada 3 yıl görev aldığı ortaya çıkan 41 yaşındaki saldırgan Tetsuya Yamagami, dünyanın en sıkı silah kontrol yasalarına sahip ülkede “ev yapımı” tüfeğiyle Abe’ye iki el ateş açtı. Abe’nin hemen arkasında duran ve saldırı sonrası kaçmaya çalışmayan Yamagami, eski Başbakanın takım elbiseli korumalarınca derdest edildi.

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

Korumalar müdahale etti

100 ÜNİTE KAN

Anında yere yığılan Abe, helikopterle Nara Tıp Üniversitesi Hastane’sine kaldırıldı. Polis, sedyenin helikoptere taşınması sırasında görüntü alınmasını engellemek için yoğun çaba gösterdi. Hastaneden yapılan açıklamada, başbakanın göğsü ve boynuna yakın bir noktadan vurulduğu, kurşunun kalbine kadar ulaştığı belirtildi. Ameliyatına 20 doktorun girdiği, tam 100 ünite kan nakli yapılan Abe’nin, yaklaşık beş saatlik müdahalenin ardından 17.03’te öldüğü açıklandı. Hastane yönetimi, Abe tesise geldiğinde kalbinin durmuş olduğunu, ölüm nedeninin ise kan kaybı olduğunu bildirdi. Bu arada doktorlar, açık yaralara rağmen kurşunları bulamadıklarını kaydetti.

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

Fail yakalandı

Haberin Devamı

AKLA YAKUZA GELDİ

Japonya’da silahlı saldırı oldukça nadir bir durum. Polis kayıtlarına göre geçen yılın tamamında 10 silahlı şiddet vakası meydana geldi ve bunlarda sadece bir kişi yaşamını yitirdi. Bu saldırılardan sekizinin ünlü Japon mafyası Yakuza ile bağlantılı olması Abe suikastında da akıllara bu ihtimali getirdi. Ancak saldırganın gerçek silah yerine, iki metal boruyu siyah bantla bir araya getirerek yaptığı düzeneği kullanması mafya ihtimalini zayıflatıyor. Görgü tanıkları ve kamera kayıtları da tesir gücü zayıf olabilecek silahın, ancak çok yakın mesafeden ateşlendiği için ölümcül olduğuna işaret ediyor. Nitekim, silahtan ateşlenmesiyle birlikte yoğun bir duman çıkarken, sesi “oyuncak” gibi tanımlandı. Görgü tanıkları, çıkan sesin gerçek bir silahtan gelen kadar güçlü olmaması nedeniyle ilk anda ne olduğunu anlamadı. Silahın sadece iki mermi ateşleyecek şekilde tasarlandığı değerlendiriliyor.

Haberin Devamı

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

Abe’ye ilk müdahale yapıldı

90 MÜFETTİŞ ATANDI

Polis, saldırganın aynı kentteki evinde arama yaparken, Yamagami ilk ifadesinde “Abe’yi öldürmek niyetiyle ateş açtığını, ondan memnun olmadığını” itiraf etti, ancak motivasyonu belirsiz kaldı. Saldırganın donanmada hangi pozisyonda görev yaptığı sorusu da şimdilik yanıtsız. Öte yandan Japon medyasına göre Abe’nin Nara’da konuşma yapacağı sadece bir gece önce belli olmuştu. Saldırganın bu kadar kısa sürede suikasta nasıl hazırlandığı tartışılıyor. Polis olay sonrası yaptığı ilk basın bilgilendirmesinde, soruşturmaya 90 müfettiş atandığını bildirdi. Silahın el yapımı olduğunu teyit eden polis, saldırganın işsiz olduğu bilgisini paylaştı. Polise göre Yamagami, Abe bağlantılı bir gruba öfke duyuyordu.

Haberin Devamı

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

Hastaneye götürüldü

SİLAH EDİNMEK ÇOK ZOR

Japonya’da en son 2007 yılında Nagasaki Belediye Başkanı aşırı sağcı bir grup tarafından silahlı saldırıyla öldürülmüştü. Ülkede 12 aşamalı, katı bir silah düzenlemesi mevcut. Silah almak isteyenler akıl sağlığı, finansal durum gibi kriterlere göre incelenirken, 125 milyonluk ülkede sadece 192 bin ruhsat sahibi bulunuyor.

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

 

İKİ KEZ İSTİFA ETTİ

Şinzo Abe, ilk kez 2006 yılında 52 yaşındayken başbakan seçildi. Savaş sonrası dönemde ülkenin en genç lideri olan Abe, ertesi yıl sağlık durumunun kötüleşmesi gerekçesiyle istifa etti. 2012’de tekrar Liberal Demokratik Parti’den aday olup kazanan Abe, bu kez kesintisiz 2020’ye kadar görev yaptı. Gençliğinden beri bir bağırsak hastalığı olan “ülseratif kolit”ten muzdarip olan Abe, sürpriz bir anons yaparak, bir kez daha sağlık gerekçesiyle istifa etti.

Haberin Devamı

Abe, ülke yönetimine aktif olarak katılmış bir aileden geliyor. Büyükbabası Kishi Nobusuke, 1957-1960 yılları arasında başbakandı. Babası dışişleri bakanlığı yapmıştı. Abe’nin küçük kardeşi Nobuo Kishi ise halihazırda ülkenin savunma bakanı.

EĞİTİMDEN ORDUYA YENİ YAKLAŞIMLAR

Milliyetçi bir isim olan eski Başbakan Şinzo Abe, görev süreci boyunca izlediği politikalarla savaş sonrası Japonya’nın en tartışmalı ismi oldu. Abe’nin öne çıkan politika ve uygulamaları şöyle:

SAVUNMA: Japonya’nın, İkinci Dünya Savaşı sonrası ABD tarafından yazılan pasifist anayasasını değiştirme girişimi en tartışmalı mirası oldu. İronik şekilde dönemin ABD Başkanı Donald Trump’ın bu yönde büyük baskı yaptığı Abe, yeterli halk desteği bulamayınca başarısız oldu ancak savaş sonrası ilk kez başka ülkelere barış gücü askeri göndermek, ordu bütçesini arttırmak gibi adımlar attı. Ülkenin mevcut anayasası, Japonların bir başka ülkeye savaş ilan etmesine ya da sınırları ötesine asker göndermesine izin vermiyor.

EKONOMİ: Abe’nin en önemli eseri, kendi adıyla anılan ekonomi programı oldu. “Abenomics”, 2011 yılında Fukuşima’da yaşanan tsunami faciası sonrası, ülke ekonomisini durgunluktan çıkarmak için kamu harcamalarının arttırılması gibi önlemler içeriyordu. Ayrıca yaşlı ekonomiyi desteklemek için doğum oranlarını arttırmaya da çalıştı.

EĞİTİM: Abe, okullarda milliyetçi bir eğitim verilmesinden yanaydı. Hatta beslenme programını bile bu yönde düzenledi ve yerel kültürün hatırlanması için okul kantinlerinde balina eti servis edilmesinin yolunu açtı.

TRUMP’I NOBEL’E ADAY GÖSTERMİŞTİ

Abe, geleneksel olarak yakın olan Washington-Tokyo ilişkilerini daha da geliştirdi. Özellikle dönemin ABD Başkanı Donald Trump’la savunma konusunda uyumlu çalıştı. Başarısızlıkla sonuçlansa da Kuzey Kore ile diyalog denemesinden ötürü Trump’ı Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterdi.

Milliyetçi tutumundan ötürü ABD’nin bir diğer önemli müttefiki Güney Kore ile anlaşmazlıklar yaşadı.

TÜRKİYE İLE YAKIN İLİŞKİLER

Abe döneminde Tokyo-Ankara ilişkileri olumlu bir seyir izledi. Abe, başbakanlığında üç kez Türkiye’yi ziyaret ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da aynı dönemde üç kez Japonya’ya gitti. Japon siyasi analistlere göre Başbakan Abe ve Cumhurbaşkanı Erdoğan “yıllar içinde güvenilir bir kişisel ilişki kurmuştu”. Abe’nin başbakanlık koltuğunda oturduğu 2019 yılı Japonya’da “Türk Kültür Yılı” olarak kutlanmıştı. Türkiye’de Japon firmaların yatırımının bulunduğu “Marmaray” projesinin açılışı için İstanbul’a gelen Abe, pandemi sırasında hizmete açılan Başakşehir’deki “Çam ve Sakura Şehir Hastanesi”nin açılışına video konferans yöntemiyle katılmıştı.

GERİDE NASIL BİR MİRAS BIRAKTI

JAPONYA’nın en uzun süre görevde kalan başbakanı olan Şinzo Abe, istifasından sonra etkili bir isim olmayı sürdürdü. Hem halefi Suga Yoşihide hem de onu izleyen, ülkenin 100’üncü başbakanı Kishida Fumio’nun politikaları Abe döneminin etkisi altında kaldı. Anketlere göre, her üç başbakanın partisi Liberal Demokratlar giderek popülerliğini kaybederken, iktidarın yeni dönemde Abe politikalarından uzaklaşıp uzaklaşmayacağı izleniyor.

LİDERLERDEN TAZİYE… ERDOĞAN: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM

Eski Japonya Başbakanı Abe’nin ölümü üzerine dünya liderlerinden taziye mesajları geldi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Japonya eski Başbakanı, değerli dostum Şinzo Abe’nin silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum. Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyorum. Dostum Abe’nin ailesine, sevenlerine, tüm Japonya halkına ve hükûmetine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

 

Japonya’da şok suikast: Eski başbakana ‘ev yapımı’ silahla saldırı

 

Türk Dışişleri Bakanlığı: “Japonya eski Başbakanı Abe Şinzo’nun, bugün uğradığı menfur silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Abe Şinzo’nun ailesi ile dost Japon halkı ve hükümetine içten taziyelerimizi iletiyoruz.”

ABD Başkanı Joe Biden: “Japonya’nın eski başbakanı arkadaşım Abe Şinzo’nun vurularak öldürüldüğü haberi karşısında şaşkına döndüm, öfkelendim ve derinden üzüldüm. O, insanlarımız arasındaki dostluğun şampiyonuydu. ABD, bu acı anında Japonya’nın yanında.”

Almanya Başbakanı Olaf Scholz: “Abe’nin ölüm haberiyle derin bir üzüntü yaşadık. Hayatını kaybeden liderin ailesine taziyelerimi iletiyorum. Bu zor zamanda Japonya’nın yanındayız.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “Japonya, hayatını ülkesine adayan ve dünyada düzeni sağlamak için çalışan büyük bir başbakanı kaybetti.”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson: Şinzo Abe hakkında inanılmaz üzücü haber. Keşfedilmemiş zamanlardaki küresel liderliği birçok kişi tarafından hatırlanacak. İyi dileklerim ailesi, arkadaşları ve Japon halkıyla birlikte. İngiltere bu karanlık ve üzücü zamanda yanınızda.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: “Yeri doldurulamaz bir kayıp. Şinzo Abe, ülkelerimiz arasında iyi komşuluk bağları geliştirmek için çok şey yaptı. Olağanüstü bir devlet adamıydı.”

Hindistan Başbakanı Narendra Modi: “Eski Başbakan Abe Şinzo’ya en derin saygımızın bir işareti olarak, 9 Temmuz 2022’de bir günlük ulusal yas tutulacak.”

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese: “Abe Şinzo’nun trajik ölümü yıkıcı bir haber. Abe, Hint-Pasifik’te özgür ve açık bölge vizyonunu destekleyen bir liderdi. Aynı zamanda dünya sahnesinde bir devdi ve mirası küresel bir etkiye sahipti.”

BÖLGE ÜLKELERİ TEPKİLİ

Çin’in Japonya’daki Büyükelçilik Sözcüsü: “Eski Başbakan Şinzo Abe, iktidarda olduğu dönemde Çin-Japonya ilişkilerine önemli katkılarda bulundu. Ailesine başsağlığı diliyoruz.”

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-youl: “Abe’nin vurulması affedilemez bir suç eylemidir.”

NATO VE AB’DEN MESAJ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: “Demokrasinin savunucusu ve yıllardır arkadaşım, meslektaşım olan Şinzo Abe’nin korkunç bir şekilde öldürülmesinden derin üzüntü duydum. Ailesine, Başbakan Fumio Kishida’ya ve NATO’nun ortağı Japonya halkına bu zor zamanda en derin taziyelerimi iletiyorum.”

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen: “Harika bir insan, büyük bir demokrat ve çok taraflı dünya düzeninin şampiyonu vefat etti. Ailesi, arkadaşları ve tüm Japonya halkıyla yas tutuyorum.”

Haberle ilgili daha fazlası:    (HÜRRİYET GAZETESİNDEN ALINMIŞTIR.)
KATİL FETULLAH GÜLEN İÇİNDE ABD DEVLETİNDEN İSTE İŞLEDİĞİ SUÇLAR ARŞI ALAYI GEÇTİ… BIRAKIP AĞA BABASI ÜLKEYE KAÇTI TERÖRİST KATİL BİR SÜRÜ SUÇLAR İŞLEYEREK…54 YIL ÖNCEKİ KANUNSUZCA GASP SUÇU İŞLEYEN KOOP BAŞKANININ HIRSIZLIK SUÇUNDAN YIRTMASI İÇİN ,PARSEL KAYDIRMA VE HIRSIZLIKLARINI BİLEN ÜYEYİ YOK SAYARAK EVİNİ GASP EDEN ,ÜYELERİN MALAZEMELERİNİ ÇALARAK KENDİNE İKİ KATLI EV YAPTIRAN. KORKUSUNDANDA ŞAHİTLİĞE DAHİ MAHKEMEYE GELEMEYEN . YALAN VE İNKARLARINA DEVAM EDEN.RUM SOYLU AVKAT HAYİNİNİN ELDEN ALDIM İŞARETİNİ DAKİKALARCA GÖRMEYİNCE,HAKİMİNDE GÖRDÜĞÜ HALDE MÜDAHALE ETMEYİNCE. BU DEFA RUM SOYLU AV.BOZMASI SESLİ OLARAK ELDEN ALDIM DEMESİNİ İŞİTİNCE HASYA YATAĞINDA GEBERME HİLLEKARLIKLARINI OYNAYAN HIRSIZ KOOP. BAŞKANI YATAĞINDA HOPLAMAYA BAŞLADI ELDEN ALDIM DİYEREK. E(ELDEN ALDIMINDA MAKBUZU OLDUĞUNUDA UNUTARAK.) ADALET CEZALANDIRMAYINCA RÜŞVET KARŞILIĞI…- AVUKAT ZÜLFÜ ERDOĞAN ÖZTÜRK BU HIRSIZ KOOP BAŞKANININ EVİNE HACİZ KOYDURUNCA. HAKİM ,NAFİZ KALKAN ‘IN BEN DAVAMDAN VAZGEÇTİN HİLLESİ İLE 43 KOOP ÜYESİNİN HAKLARINI GASP EDİYOR KANUNSUZCA. MAHKEMELERDE HALA ÖRTBAS HİLLEKARLIĞINA DEVAM EDİYORLAR. BU ÜLKEYE AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ EL KOYSUN DİYE… ADALETİ BAŞARAMIYORSUNUZ,KARA PARA AKLIYORSUNUZ,ESRAR EROİN TİCARETİ YAPIYORSUNUZ İFTİRALARINI BU ŞANLI DEVLETE LEKE SÜRMEK İÇİN. İSMET İNÖNÜ ERMENİ SOYLUSUNUN DEVLETİMİZ İÇİNDE BIRAKTIĞI HAYİN FETULLAH GÜLEN VE ONUN PEŞİNDEN GELEN HAYİNLERLE DIŞ DÜŞMANLARIN BU ÜLKEYE MÜDAHALE ETMELERİ İÇİN UĞRAŞIYORLAR. KAHRAMAN ORDUMUZUN VE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN DEVLETİMİZİ CANLA BAŞLA SAVUNMALARINI KIRAMAYINCA. HİLLEKARLIK VE KALLEŞLİK YOLLARINA BAŞ VURUYORLAR. ONUN İÇİN YAPAY ZEKALI HAKİMLER YÖNTEMİNE ACELE GEÇMELİYİZ DİYE DEFALARCA UYARDIM SİZLERİ….

54 YIL ÖNCEKİ KANUNSUZCA GASP SUÇU İŞLEYEN KOOP BAŞKANININ HIRSIZLIKSUÇUNDAN  YIRTMASI İÇİN ,PARSEL KAYDIRMA VE HIRSIZLIKLARINI BİLEN ÜYEYİ YOK SAYARAK  EVİNİ  GASP EDEN ,ÜYELERİN MALAZEMELERİNİ ÇALARAK KENDİNE İKİ KATLI EV YAPTIRAN. KORKUSUNDANDA ŞAHİTLİĞE DAHİ MAHKEMEYE GELEMEYEN . YALAN VE İNKARLARINA DEVAM EDEN. ADALET CEZALANDIRMAYINCA RÜŞVET KARŞILIĞI. AVUKAT  ZÜLFÜ ERDOĞAN  ÖZTÜRK  BU HIRSIZ KOOP BAŞKANININ EVİNE HACİZ KOYDURUNCA. HAKİM  ,NAFİZ KALKAN ‘IN  BEN DAVAMDAN VAZGEÇTİN HİLLESİ İLE 43 KOOP ÜYESİNİN HAKLARINI GASP EDİYOR KANUNSUZCA. MAHKEMELERDE HALA ÖRTBAS HİLLEKARLIĞINA DEVAM EDİYORLAR. BU ÜLKEYE AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ EL KOYSUN DİYE… ADALETİ BAŞARAMIYORSUNUZ,KARA PARA AKLIYORSUNUZ,ESRAR EROİN TİCARETİ YAPIYORSUNUZ İFTİRALARINI BU ŞANLI DEVLETE  LEKE SÜRMEK İÇİN. İSMET İNÖNÜ ERMENİ SOYLUSUNUN DEVLETİMİZ İÇİNDE BIRAKTIĞI HAYİN FETULLAH GÜLEN VE ONUN PEŞİNDEN GELEN HAYİNLERLE  DIŞ DÜŞMANLARIN BU ÜLKEYE MÜDAHALE ETMELERİ İÇİN UĞRAŞIYORLAR. KAHRAMAN ORDUMUZUN  VE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN DEVLETİMİZİ CANLA BAŞLA SAVUNMALARINI KIRAMAYINCA. HİLLEKARLIK  VE KALLEŞLİK YOLLARINA BAŞ VURUYORLAR. ONUN İÇİN YAPAY ZEKALI HAKİMLER YÖNTEMİNE ACELE GEÇMELİYİZ DİYE DEFALARCA UYARDIM SİZLERİ….DEVLET KURUMLARI İLE İRTİBATLI YAPAY ZEKALI HAKİMLER BİR TIK İLE KISA SÜREDE ADALETİ  SANİYESİNE SAĞLARLAR. 20 YIL OYALAMAZLAR…

www.depremerkenuyari.com

ADALET KURUMU ADALETİ SAĞLAMAYINCA  YILLARCA … İ L A H İ  ADALETE BAŞ VURDUM.  ALLAH hemen cezalarını vermeye başladı Hırsız koop başkanı Kirlettiği Cami duvarına yumruk vurunca SIVA TAŞLARI kafasına düşüp mırdar  oluyor.  ona yardımcı olannında gözleri kör oluyor… Anlaşılan bundan sonra ilahi adalete müracat etmeliyiz. hemen saniyesine suçluların cezai  işleri görülüyor …